• Strona główna
 • Gabinet
 • Zespół
 • Usługi
 • Duchowość
 • Foto
 • Kontakt
 • s. Władysława B. Krasiczyńska

  tel. 601 829 970; s.wladyslawa@ducinaltum.wroclaw.pl

  Nazywam się Barbara Krasiczyńska. Od ponad dwudziestu lat jestem siostrą zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Św. Józefa. W związku z tym mam też imię zakonne - s. Władysława. Żyję i pracuję w Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia. Jako józefitka prowadzę gabinet psychologiczny Duc in altum.

  Życiorys zawodowy

  W 1998 roku ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie w Instytucie Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2010 roku obroniłam doktorat z zakresu psychologii klinicznej. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i do Polskiego Towarzystwa Integracyjnej Psychoterapii Doświadczeniowej i Edukacji Społecznej.
   
  Jestem trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne (PTP).
   
  Po rocznym kursie kwalifikacyjnym z zakresu Socjoterapii, Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Ośrodku Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii "Plus" PTP ukończyłam studia podyplomowe z socjoterapii w DSWE we Wrocławiu. Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobowości.
   
  Jestem absolwentką czteroletniej Szkoły Psychoterapii Ośrodka Intra w Warszawie, rekomendowanej przez PTP.
   
  Zanim podjęłam pracę w Gabinecie Duc in altum przez wiele lat związana byłam z oświatą i wychowaniem. Pracowałam jako psycholog niemal na każdym etapie szkolnictwa (od klas początkowych szkoły podstawowej po szkoły średnie). Przez kilka lat prowadziłam wykłady z psychologii dla studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, sekcja w Świdnicy.
  Byłam wychowawczynią i psychologiem w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Polanicy - Zdroju. Na polecenie Przełożonych założyłam Świetlicę Socjoterapeutyczną w Bolkowie, gdzie przez cztery lata byłam dyrektorem. W tym czasie organizowałam młodzieżowe grupy wolontariatu, szkoliłam liderów, prowadziłam grupy socjoterapeutyczne dla dzieci i młodzieży, opracowywałam programy profilaktyczne, współpracując m. in. z Krajowym Biurem do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii. Pracowałam też jako psycholog w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym przy Komisji do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
  Byłam katechetką w I LO we Wrocławiu, w Zespole Szkół Specjalnych w Wierzbicach Wrocławskich oraz w Zespole Szkół Agrobiznesu w Bolkowie. Jestem  współautorką programu nauczania dla technikum ekonomicznego "Zarządzanie organizacją pozarządową". Przez kilka lat byłam nauczycielem tego przedmiotu.
  Jestem nauczycielem mianowanym.

  Równolegle pracowałam też jako trener, prowadząc zajęcia warsztatowe, psychoedukacyjne i rozwojowe dla rad pedagogicznych, pracowników świetlic, OHP. 

  Od 2002 roku regularnie prowadzę  warsztaty psychologiczne w moim Zgromadzeniu oraz w różnych Zgromadzeniach zakonnych męskich i żeńskich, a także dla instytucji oświatowych i ośrodków formacyjnych. Współpracuję z formatorami w zakresie diagnozy psychologicznej osób formowanych. Prowadzę wykłady, szkolenia, grupy coachingowe dla przełożonych i formatorek.
   
  Od 2002 roku podlegam profesjonalnej superwizji pod kierunkiem superwizorów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
  Na dole strony znajdują się wybrane dyplomy, zaświadczenia oraz inne rekomendancje. Po kliknięciu w ikonę dokumentu otworzy się okno prezentujące dokument w większym rozmiarze.