Rekolekcje Duc in altum

Od 2016 roku organizujemy w czasie wakacji rekolekcje dla osób dorosłych. Są one czasem doświadczania Boga w Jego Słowie, w drugim człowieku, w pięknie przyrody...

Rekolekcje to przestrzeń duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą. To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Każdego roku rekolekcje mają swój temat przewodni.

Rekolekcje Duc in altum przeżywamy pełne dwa i pół dnia w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem. Ten układ tworzy spójną całość: lectio-meditatio-oratio-contemplatio-actio. Czas aktywności jest dopełnieniem dynamiki karmienia się Słowem w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach.

Proponujemy klasyczną wersję Lectio Divina, z wprowadzeniami, czasem na osobistą modlitwę, wystawieniem Najśw. Sakramentu oraz rozmowę z kierownikiem duchowym. Dopełnieniem tego spotkania ze Słowem jest Bibliodrama. W centrum każdego dnia jest Eucharystia. Jest też możliwość skorzystania z Sakramentu Pojednania.

Spotkanie z żywym Słowem, przebywanie w obecności Pana w Najświętszym Sakramencie pozwala nam wypłynąć na głębię ducha. Pogłębiamy to doświadczenie podczas spływu rzeką, znajdując czas na wspólną modlitwę, pracę w grupach, rekreację.

Idea rekolekcji zamknięta jest w symbolice logo gabinetu. Pełne doświadczenie osobowego Spotkania na poziomie duchowym, psychologicznym i fizycznym.

Patronuje nam św. Jan Paweł II, który sam był zapalonym kajakarzem, a nade wszystko na słowo Chrystusa wypływał na głębię ducha.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z poprzednich rekolekcji.

Rekolekcje 2017 - Orlik

W klasztorze Sióstr Franciszkanek w Orliku na Kaszubach mieliśmy bazę. W rekolekcjach towarzyszył nam ks. Grzegorz Kosakowski, michalita. W towarzyszeniu duchowym wspierała nas s. Sara, Uczennica Krzyża. Temat rekolekcji: Wypłyń na głębię!

Spływaliśmy rzeką Zbrzycą.

 

Rekolekcje 2016 - Radna Góra

Pierwsze rekolekcje odbywały się w Roku Miłosierdzia, stąd Miłosierne Serce Ojca było tematem przewodnim. Towarzyszył nam sercanin o. Leszek Gólczyński. Wspomagały nas w posłudze Siostry Faustynki: Rachela i Anastazja. Część w milczeniu odprawialiśmy w gościnnym domu Sióstr Józefitek na Radnej Górze. Spływ był na rzece Wiśle (Annopol - Kazimierz Dolny). Nocowaliśmy w domu rekolekcyjnym Ogniska Miłości w Starych Kaliszanach.