s. Władysława Barbara Krasiczyńska
Nazywam się Barbara Krasiczyńska. Od ponad trzydziestu lat jestem siostrą zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Św. Józefa. W związku z tym mam też imię zakonne - s. Władysława. Żyję i pracuję w Prowincji Wrocławskiej Zgromadzenia. Od 2011r. prowadzę prywatną praktykę w Gabinecie Psychologicznym Duc in altum.
Łączę chrześcijańską wizję człowieka z profesjonalnym przygotowaniem do pracy rozwojowej i pomocowej. Pracuję integratywnie, chociaż najbliższy jest mi szeroko pojęty nurt humanistyczny. Jestem certyfikowaną psychoterapeutką humanistyczno-doświadczeniową, korzystającą z dorobku różnych modalności. Ważna dla mnie jest relacja z Klientem oparta na szacunku, życzliwości i empatii. Wierzę w potencjał każdego człowieka.
Jestem też superwizorem psychoterapii w procesie certyfikacji.
Życiorys zawodowy
W 1998 roku ukończyłam z wyróżnieniem studia magisterskie w Instytucie Psychologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 2010 roku obroniłam doktorat z zakresu psychologii klinicznej. Należę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Polskiego Stowarzyszenia Humanistyczno-Doświadczeniowego oraz do Polskiego Stowarzyszenia Integracji Psychoterapii.
Aktywnie pracuję naukowo, prowadząc projekty badawcze z zakresu skuteczności i fenomenów w psychoterapii doświadczeniowej (seminarium naukowe Polskiego Stowarzyszenia Humanistyczno-Doświadczeniowego).
Jestem trenerem warsztatu umiejętności psychospołecznych i trenerem treningu interpersonalnego. Posiadam rekomendację I i II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP).
Ukończyłam czteroletnią Szkołę Psychoterapii Ośrodka Intra w Warszawie, rekomendowaną przez PTP. Posiadam certyfikat psychoterapeuty Stowarzyszenia Intra zrzeszonego w Polskiej Radzie Psychoterapii i należącego do PCE Europe.
Jestem socjoterapeutką (kurs z zakresu Socjoterapii, Profilaktyki i Promocji Zdrowia w Ośrodku Szkoleń Wrocławskiej Pracowni Psychoedukacji i Terapii "Plus" PTP oraz studia podyplomowe z socjoterapii w DSWE we Wrocławiu). Brałam udział w licznych szkoleniach i kursach z zakresu pomocy psychologicznej i rozwoju osobowości. Wciąż się szkolę i podnoszę swoje kwalifikacje.
Byłam nauczycielem akademickim, prowadząc zajęcia dydaktyczne z psychologii na dwóch kierunkach studiów podyplomowych w Papieskim Wydziale Teologicznym (PWT) we Wrocławiu: z Psychoterapii oraz z Teologii Życia Konsekrowanego. Przez kilka lat byłam wykładowcą psychologii dla studentów teologii. Zanim podjęłam pracę w Gabinecie Duc in altum, przez wiele lat związana byłam z oświatą i wychowaniem. Pracowałam jako psycholog, nauczyciel, wychowawca niemal na każdym etapie szkolnictwa (od klas początkowych szkoły podstawowej po szkoły średnie). Jestem nauczycielem mianowanym.
Superwizja
Regularna superwizja jest niezbędnym wymogiem dbałości terapeuty o swoich klientów oraz o samego siebie. Polega ona na konsultowaniu własnej pracy z innymi doświadczonymi psychoterapeutami. Pozwala to na bardziej efektywną i bezpieczną pracę. Od 2002 roku podlegam profesjonalnej superwizji (grupowej oraz indywidualnej) pod kierunkiem superwizorów rekomendowanych przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Etyka zawodowa
Każdy terapeuta, trener i psycholog pracujący w obszarze pomocy i poradnictwa psychologicznego jest zobowiązany do przestrzegania przyjętych w tym zakresie standardów etycznych. W mojej pracy kieruję się zasadami Kodeksu Etycznego Psychologa, Kodeksem Zasad Etycznych Stowarzyszenia Intra i Kodeksem Etycznym Psychoterapeuty.
Formularz kontaktowy

Warsztat EFT dla par „Przytul mnie mocno”
01.04.2025Zapraszamy na warsztat dla par, który jest licencjonowanym programem stworzonym przez dr Sue Jonhson dla par. Opiera się na założeniach i modelu terapii par EFT (terapii par skoncentrowanej na emocjach), u której podstaw leży teoria więzi. Sue Jonhson napisała książkę dla par o tym samym tytule „Hold me tight” („Przytul mnie mocno”), która została przetłumaczona na język polski. EFT jest modelem przebadanym empirycznie przez autorkę i jej zespół i cechuje się wysoką skutecznością. Warsztaty prowadzone są na całym świecie.
więcej
Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" - lipiec 2025
20.03.2025Zapraszamy na 5 dniowy zjazd o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, przeznaczony dla osób, których trudne doświadczenia z przeszłości utrudniają aktualne życie. Mogą to być osoby, które wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym (DDA) lub doświadczały przemocy i zaniedbania (DDD), a także osoby z innymi problemami. Trening terapeutyczny prowadzony metodą DIAT® to krótkoterminowa intensywna psychoterapia, skoncentrowana na pogłębionym doświadczaniu kontaktu ze sobą i otoczeniem. Celem jest zwiększenie poczucia wewnętrznej spójności i samoakceptacji, a w konsekwencji życie w większej zgodzie ze sobą oraz bardziej przejrzystych relacjach z ludźmi. Uczestnicy zjazdu będą mieli okazję porządkować relacje z ważnymi osobami z przeszłości, rozpoznać wzorce rodzinne, głębiej rozumieć siebie: zwłaszcza swoje emocje, potrzeby, wartości, motywy zachowania, sposób myślenia o sobie, innych, świecie, odszukiwać swoje zasoby, uczyć się autentyczności, umocnić się na drodze powołania.
więcej
Sesja on-line: Życie wspólne - między samotnością a potrzebą więzi. Warsztat dla sióstr przełożonych (obecnych i potencjalnych )
25.02.2025Zapraszam siostry zakonne na sesję on-line, którą organizuje Komisja Formacji Permanentnej przy Konferencji Wyższych Przełożonych Żeńskich Zgromadzeń Zakonnych. Sesja dotyczy życia wspólnego i naszych głębokich potrzeb (i nadziei) związanych ze wspólnotą, a także doświadczania samotności. Jak budować więzi, które nas nie uwięzią? Jak radzić sobie z samotnością, co robić z poczuciem pustki i braku emocjonalnej wymiany? Te i inne kwestie dotyczące życia we wspólnocie będziemy poruszać na spotkaniu.
więcej
Nagranie sesji charytatywnej "Przemoc w Kościele - czy musimy być bezbronni?"
29.01.2025Pragniemy poinformować, że nasza pierwsza nagrana sesja charytatywna "Przemoc w Kościele - czy musimy być bezbronni?" zakończyła się sukcesem! Teraz dysponujemy nagraniem, do którego dostęp można wykupić, wpłacając dobrowolną ofiarę/darowiznę na cele statutowe Fundacji Duc in altum.
więcej
Warsztat Psychosomatyka dla sióstr
29.01.2025Zapraszam na warsztat prowadzony przez znakomitą psychoterapeutkę s. Marię Santus - dedykowany siostrom zakonnym, poświęcony tematyce, jakże obecnej w naszej rzeczywistości - szeroko rozumianej psychosomatyki. Dolegliwości psychosomatyczne (takie jak choroby autoimmunologiczne, bóle, kłopoty ze snem, obniżona odporność) są pomostem między ciałem, które nie zostało wysłuchane, a psychiką. Choroba i ból jest szansą, bo wyraża coś, co nie miałoby możliwości ujawnić się w inny sposób. Warsztat fizjoterapeutyczny składa się z 3,5 godzinnej pracy z ciałem - ze szczególnym uwzględnieniem kobiecej fizjonomii np. mięśni dna miednicy i stawów, co dobrze zabezpiecza nas na okres starzenia się. (bóle stawów biodrowych, kłopot z trzymaniem moczu). Warsztat fizjoterapeutyczny pokaże także jak dbać o całe ciało, aby pozostawało w odpowiedniej formie. Warsztat psychologiczny będzie uczył rozumienia objawów, które pojawiają się w naszym ciele oraz okrywania powiązań między swoim ciałem a emocjami.
więcej
Trening asertywności
09.01.2025Zapraszamy na trening asertywności wszystkich, którzy chcą poprawić poczucie własnej godności, pewności siebie, osobistych granic. Asertywność bardzo wspomaga budowanie satysfakcjonujących relacji z bliskimi, w pracy, a także ze sobą. Pomaga po prostu być sobą. Więcej informacji: https://fundacja.ducinaltum.wroclaw.pl/trening-asertywnosci
więcej
Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" 2-6 luty 2025
29.11.2024Zapraszamy na 5 dniowy zjazd o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, przeznaczony dla osób, których trudne doświadczenia z przeszłości utrudniają aktualne życie. Trening terapeutyczny to krótkoterminowa intensywna psychoterapia, skoncentrowana na pogłębionym doświadczaniu kontaktu ze sobą i otoczeniem. Celem jest zwiększenie poczucia wewnętrznej spójności i samoakceptacji, a w konsekwencji życie w większej zgodzie ze sobą oraz bardziej przejrzystych relacjach z ludźmi. Uczestnicy zjazdu będą mieli okazję porządkować relacje z ważnymi osobami z przeszłości, rozpoznać wzorce rodzinne, głębiej rozumieć siebie: zwłaszcza swoje emocje, potrzeby, wartości, motywy zachowania, sposób myślenia o sobie, innych, świecie, odszukiwać swoje zasoby, uczyć się autentyczności, umocnić się na drodze powołania.
więcej
Sesja charytatywna online: "Przemoc w Kościele - czy musimy być bezbronni"
22.11.2024Słyszymy coraz częściej o sytuacjach nadużyć we wspólnotach, na parafiach, w domach zakonnych, w duszpasterstwach... Po latach ofiary nadużyć zaczynają mówić o swojej krzywdzie, coraz częściej sprawcy ponoszą konsekwencje. Mówi się też o bezbronnych dorosłych, którzy pozostając w stosunku zależności, bywają bezsilni w stosunku do sytuacji naruszających ich osobiste granice, godność, integralność. To nie dotyczy jedynie sióstr zakonnych (w ich sytuacji często mówi się o przemocy władzy i przemocy ekonomicznej), ale również dotyczy to stosunków między księżmi a ich przełożonymi, relacji wewnątrz wspólnot kościelnych (liderzy i osoby charyzmatyczne versus pozostali członkowie), w końcu dotyczy to po prostu rodzin jako domowego Kościoła. Czasem poczucie zależności nie pozwala osobie uruchamiać zasobów służących ochronie siebie. Jest także drugi biegun: czasem przełożeni i inne autorytety są atakowani i oskarżani o przemoc w sytuacji, która nie wypełnia znamion przemocy. Jak odnaleźć się w tym gąszczu? Co jest, a co nie jest przemocą? I przede wszystkim jak się bronić, aby nie być dorosłym bezbronnym. Chodzi też o to, aby nie wylać dziecka z kąpielą, widząc we wszystkim zagrożenie nadużycia. O tym będzie jednodniowa sesja online wprowadzająca w zagadnienie i będącą wstępem do praktycznej nauki radzenia sobie z sytuacjami intruzji i przemocy. Pozwoli też zdefiniować istotne zjawiska, aby nie ulec manipulacji w tym temacie, a także odwołać się do poczucia godności i sprawczości. Zapraszam wszystkie osoby zainteresowane tematem. Świeckich, siostry, księży... Cały dochód przeznaczony jest na wsparcie budowy domu rekolekcyjnego Sióstr Uczennic Krzyża w Czmońcu.
więcej