Aktualności

Sesja "Duchowość i focusing: JA - TY - MY

15.03.2023

Zapraszam na wyjątkowe zajęcia, w których zajmiemy się ciałem i duchowością, kontaktem z samym sobą, z drugim i z Drugim (Innym). Podczas sesji będziemy uczyć się i rozwijać praktykę pogłębionego kontaktu z sobą, aby wzmocnić empatyczną więź między uczestnikami i doświadczyć cudu ludzkiej i Bożej obecności. Będziemy uczyć się łączenia odczuwania siebie z modlitwą, aby nawiązać głębszą więź ze sobą i z Bogiem. Dotkniemy duchowości inności, spotkania z Innym, doświadczenia obecności w jedności. To, co nas może przemieniać i rozwijać to droga Miłości i Obecności. O tym będzie ta sesja.

więcej

WARSZTATY DLA KOBIET „MOJE CIAŁO – MÓJ DOM” - autorski warsztat Agnieszki Nowak

13.03.2023

Być może na co dzień nie myślisz o nim zbyt często, nie skupiasz się na nim, albo wręcz odwrotnie poświęcasz mu wiele swojej uwagi. Być może lubisz je, albo wręcz przeciwnie. Może Ci się nie podoba albo tu i ówdzie Cię uwiera, a być może jesteś nim zachwycona. Być może jest Wam ze sobą po drodze, albo wręcz przeciwnie – zwalczacie się nawzajem… Niezależnie od tego jak jest na co dzień, jaka jest Twoja relacja z Twoim ciałem, jak je postrzegasz, czy jaki masz do niego stosunek, Twoje ciało jest Twoim domem, jest częścią Ciebie, mieszkasz w nim, przebywasz z nim 24 godziny na dobę, korzystasz z niego na różny sposób.

więcej

Akademia Umiejętności Wychowawczych - kurs dla wychowawców, nauczycieli, pracowników świetlic, domów dziecka i.t.p.

10.02.2023

Praca z dziećmi i z młodzieżą stanowi w dzisiejszych czasach szczególne wyzwanie. Wiele trudnych sytuacji wychowawczych konfrontuje nas z naszą bezradnością, niemocą, lękiem. Wymogi przepisów, oczekiwania przełożonych i niedobór możliwości w oddziaływaniu na młodego człowieka może być potężnym źródłem stresu. Dlatego wychodzimy z propozycją kursu doskonalącego, opartego głównie na zajęciach praktycznych, mającego na celu poszerzenie repertuaru narzędzi pracy z dziećmi i młodzieżą. Koncentrujemy się na praktycznej stronie pracy z wychowankiem. Uwzględniamy chrześcijańską antropologię i model wychowania.

więcej

Anna Burban - psycholog w Gabinecie Duc in altum

25.01.2023

Pragnę poinformować, że z dniem 30. stycznia b.r. w siedzibie gabinetu (jak i w sesjach on line) będzie przyjmować Anna Burban. Jak na razie ma wolne miejsca. Zapraszam wszystkich do kontaktu z Anną.

więcej

Sekretariat Gabinetu

16.01.2023

Uprzejmie informuję, że z dniem 16 stycznia 2023 r. rozpoczyna działalność Sekretariat gabinetu. Telefony oraz korespondencję mailową będzie prowadzić odtąd Agnieszka Nowak. Mam nadzieję, że usprawni to i przyspieszy kontakt Klientów z gabinetem. Adresy mailowe: gabinet.ducinaltum@gmail.com oraz gabinet@ducinaltum.wroclaw.pl będą odtąd obsługiwane przez Sekretariat.

więcej

Warsztat „Tango i komunikacja”

08.01.2023

To jest absolutna nowość! Zapraszam na warsztat prowadzony przez parę z Argentyny: Francescę Fedrizzi i Briana Chamboulerona. Francesca jest tangoterapeutką, a Brian muzykiem. Jest to zaproszenie do spotkania poprzez taniec, muzykę i słowa. Warsztat jest propozycją refleksji nad komunikacją interpersonalną i odkryciem bogactwa werbalnych i niewerbalnych kanałów interakcji. Zajęcia mają na celu rozwój komunikacji bez przemocy, możliwość rozwijania empatii, asertywności i aktywnego słuchania poprzez praktykę Tanga. Warsztaty są otwarte dla wszystkich. Nie jest konieczna znajomość tańca tango, a uczestnictwo jest otwarte dla wszystkich osób, z partnerem lub bez.

więcej

Nowe zapisy do drugiej grupy: „Być przełożoną” - warsztaty dla sióstr pełniących obowiązki przełożeńskie (Warszawa 2023) - grupa s. Władysławy

03.12.2022

Z powodu dużego zainteresowania sióstr otwieram nabór na drugą grupę! Zapraszamy Siostry przełożone (wyższe i lokalne) na kolejną edycję zajęć, którym patronuje i rekomenduje Komisja Formacji Permanentnej przy Konferencji Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Żeńskich. Przełożeństwo jest posługą, która wymaga umiejętności rozeznawania woli Bożej, podejmowania decyzji i wydawania poleceń. Wiąże się z odpowiedzialnością, oczekiwaniami innych osób (często sprzecznymi), czasem napięciami i konfliktami. Z drugiej strony każda przełożona jest osobą, która ma swoje granice, próg wrażliwości, ludzkie możliwości, słabsze strony. Czy przełożona musi być samotna? Jak służyć jako osoba odpowiedzialna za wspólnotę, dzieło, nie ponosząc przy tym dodatkowych, niepotrzebnych kosztów? Jak radzić sobie z presją, byciem "na świeczniku", własną niemocą lub też nieśmiałością, poczuciem mniejszej siły i wartości, niesubordynacją podwładnych, konfliktem kompetencji? Jak nie zgubić siebie, pełniąc odpowiedzialne zadania? Jak radzić sobie z poczuciem obowiązku, poczuciem winy i krzywdy? Kiedy są granice, po przekroczeniu których trzeba reagować? Jak reagować? Jak upominać siostry, jak wyrażać aprobatę? Tego i tym podobnych kwestii będzie dotyczył ten warsztat, a właściwie trening, gdyż obejmuje on trzy części, które stanowią całość (ok. 40 godzin).

więcej

Programy rozwojowe - pogłębienie dla absolwentów

29.11.2022

Drodzy Absolwenci programów "Ku dojrzałości osobowej" i "Głębiej, wyżej, bliżej"! Zapraszamy Was do cyklu warsztatów, pogłębiającego doświadczenie rozwojowe. Od kilku lat kolejne grupy prosiły o pogłębienie. Dlatego przygotowałam pierwszą serię pogłębiającą, składającą się z 4 warsztatów z pogranicza psychologii i duchowości. Można zapisać się na dowolną ilość warszatatów. Cena w pakiecie jest niższa!

więcej

Warsztaty i sesje

Data Miejsce Temat Zapisy
10.05.2023 - 12.05.2024
Wrocław
Wrocław Akademia Umiejętności Wychowawczych otwarte - zapisz się »
19-21.05.2023
Wrocław
Wrocław Warsztat: Tango i komunikacja
Grupa zamknięta
Grupa zamknięta
10-16.07.2023
Radna Góra
Radna Góra Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" - lipiec 2023
Grupa zamknięta
Grupa zamknięta
20-26.07.2023
Orlik
Orlik Rekolekcje Duc in altum otwarte - zapisz się »
18-24.08.2023
Radna Góra
Radna Góra Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" - edycja specjalna
Grupa zamknięta
Grupa zamknięta
08-09.09.2023
Warszawa
Warszawa Sesja "Duchowość i focusing: JA - TY - MY" otwarte - zapisz się »

Formularz kontaktowy