Aktualności

Trening asertywności wrzesień/październik 2022

04.04.2022

Asertywność to sposób bycia, kiedy możemy być sobą, w sposób naturalny chroniąc swoich granic, nie naruszając godności drugiej osoby. Ma w sobie sprawczość i poczucie godności. Pozwala nam być bardziej odpowiedzialnymi i autentycznymi, bez poczucia przymusu, powinności, lęku lub presji. Otwieramy nabór na drugą grupę z powodu wielości zgłoszeń na wakacje.

więcej

Złość - czy naprawdę szkodzi? - powtórka on line

04.04.2022

Grudniowy warsztat o złości okazał się hitem. Wiele osób prosiło o powtórkę. A więc mamy to! Serdecznie zapraszam, można podawać newsa dalej. Złość to jedno z uczuć, które sprawia nam najwięcej kłopotów. W wielu rodzinach i wspólnotach złość jest niemile widziana. Często utożsamiamy ją z agresją i przemocą... Jak z nią żyć? Jak ją wyrażać? Jak ją rozumieć? Jak przyjmować ją u innych?  Odpowiedzi na te (i inne) pytania będzimy poszukiwać na trzydniowym warsztacie on line, na który wszystkich serdecznie zapraszam.

więcej

Program rozwoju osobistego "Głębiej, wyżej, bliżej" edycja 4

04.04.2022

Zapraszamy na kolejną edycję programu rozwojowego dla wszystkich, którzy pragną doświadczać czym jest świadomy rozwój. Proponujemy cykl warsztatów i treningów, które ułatwiają codzienne życie. Tematy zajęć dotykają istotnych odcinków ludzkiej egzystencji w naszej relacji do Boga, samych siebie, bliskich, pracy zawodowej, przeszłości, przyszłości, marzeń. Celem programu jest wspieranie uczestników w dążeniach rozwojowych, ukierunkowanych na zwiększanie dojrzałości ludzkiej w obszarach psychologicznym, społecznym i duchowym. Pośrednio program ma na celu profilaktykę w zakresie kryzysów psychologicznych, egzystencjalnych (w tym powołaniowych). Doświadczenia poprzednich grup utwierdziły nas w przekonaniu, że ta oferta jest potrzebna :)

więcej

Rekolekcje Duc in altum "O dojrzewaniu i procesach wzrostu"

31.03.2022

Zapraszamy na kolejną edycję naszych doświadczeniowych rekolekcji Lectio Divina. Tytuł na ten rok: "O dojrzewaniu i procesach wzrostu". W naszym wewnętrzym dojrzewaniu mamy różne etapy, borykamy się z trudnościami, czasem tracimy nadzieję, a innym razem idziemy do przodu pełni ufności. Procesy dojrzewania dotyczą zarówno sfery psychologicznej, jak i duchowej. Jak zachować wewnętrzną równowagę, co stanowi o dojrzłości, jak trwać w miłości Pana? Te i inne pytania będą przedmiotem naszych rozważań.

więcej

Trening asertywności

28.12.2021

Asertywność to sposób bycia, kiedy możemy być sobą, w sposób naturalny chroniąc swoich granic, nie naruszając godności drugiej osoby. Pozwala nam ona być bardziej odpowiedzialnymi i autentycznymi, bez poczucia przymusu, powinności, lęku lub presji.

więcej

Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" - styczeń/luty 2022

20.12.2021

Trening to krótkoterminowa intensywna psychoterapia, skoncentrowana na pogłębionym doświadczaniu kontaktu ze sobą i otoczeniem. Celem jest zwiększenie poczucia wewnętrznej spójności i samoakceptacji a w konsekwencji życie w większej zgodzie ze sobą oraz bardziej przejrzystych relacjach z ludźmi. Zapraszamy na tygodniowy zjazd o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, przeznaczony dla osób, których trudne doświadczenia z przeszłości utrudniają aktualne życie.

więcej

Złość - czy naprawdę nam szkodzi? Warsztat dla wszystkich.

22.11.2021

Złość to jedno z uczuć, które sprawia nam najwięcej kłopotów. W wielu rodzinach i wspólnotach złość jest niemile widziana. Często utożsamiamy ją z agresją i przemocą, bywa mylona z gniewem, który jest grzechem... Jak z nią żyć? Jak ją wyrażać? Jak ją rozumieć? Jak przyjmować ją u innych? Odpowiedzi na te (i inne) pytania będzimy odkrywać na dwudniowym warsztacie on line, na który wszystkich serdecznie zapraszam. Warsztat ma cel charytatywny: cały dochód przeznaczam na wsparcie remontu Domu Rekolekcyjnego Sióstr Niepokalanek w Szymanowie.

więcej

Warsztaty dla kobiet MOJE GRANICE W RELACJACH

07.10.2021

W imieniu s. Marii Santus serdecznie zapraszam na warsztaty dla kobiet poświęcone poznawaniu i respektowaniu swoich granic, zwłaszcza w obszarze relacji. Będzie też czas na modlitwę (Eucharystię, Adorację), konferencję, spacer w pięknej okolicy oraz wspólne bycie… Miejsce: Dom rekolekcyjny Sióstr Nazaretanek Ul. Ogrodowa 1 Olsztyn k. Częstochowy Data: 3-5.12.2021 r. – rozpoczynamy w piątek kolacją o godz. 18.00, zakończenie w niedzielę po obiedzie koło godz.14.00 Uprzejmie proszę o zabranie ze sobą Pisma Świętego i notatnika

więcej