Kurs dla formatorek "Kontakt, który formuje"

Trzecia i ostatnia część warsztatu "Kontakt, który formuje" miała miejsce w dniach 15-17. maja 2014 r. we Wrocławiu i w Polanicy zdroju. W warsztacie uczestniczyło sześć sióstr: dwie Franciszkanki z Orlika, Jadwiżanka, Michalitka, Niepokalanka i Józefitka. Pierwsze dwa dni zajęć były superwizowane przez Dorotę Szczepan - Jakubowską.

Poniżej można obejrzeć filmik metaforycznie obrazujący nasze doświadczenie tego warsztatu (do piosenki Antoniny Krzysztoń "Inny świat").

Kontakt, który formuje cz. 3 Wrocław - Polanica Zdrój 2014

 

Druga część warsztatu "Kontakt, który formuje" dla formatorek zakonnych odbyła się we Wrocławiu w dniach 21-23. czerwca 2013 r. Uczestniczyły w nim siostry mistrzynie z 11 Zgromadzeń, które były na pierwszej części warsztatu: Nazaretanka, Klaretynka, Klaryska kapucynka, Niepokalanka, Salezjanka, Karmelitanka Naszej Pani z Góry Karmel, Jadwiżanka, Boromeuszka, Franciszkanki z Orlika, Urszulanka i Józefitka. Na warsztacie prowadzonym przez p. Jadwigę Juros i s. Władysławę siostry pogłębiały umiejętności budowania relacji sprzyjającej zmianom formacyjnym, a także miały możliwość superwizji swojej pracy z drugim człowiekiem.

W przyszłym roku we Wrocławiu odbędzie się trzecia część warsztatu "Kontakt, który formuje". Od października natomiast ruszy grupa superwizyjna.

Zdjęcia ze zbiorów własnych oraz dzięki uprzejmości s. Klary Boromeuszki :)

Po kliknięciu w ikonkę zdjęcia otworzy się strona z galerią.

Kontakt, który formuje cz.2 Wrocław 2013

 

W dniach 28. 02. - 2. 03. 2013 r. w siedzibie Międzyzakonnego Wyższego Instytutu Katechetycznego w Krakowie miał miejsce warsztat dla formatorek "Kontakt, który formuje cz.1".

W zajęciach wzięły udział siostry reprezentujące różne Rodziny Zakonne: Jadwiżanka, Elżbietanka, Boromeuszki, Sercanka, Klaretynka, Urszulanka, Franciszkanka z Orlika, Niepokalanka, Klaryska Kapucynka i Nazaretanka.

Podczas zajęć koncentrowałyśmy się na sztuce budowania i podtrzymywania kontaktu, który służy rozwojowi osób w formacji.

Zdjęcia dzięki uprzejmości s. Franciszki CSSE :) i z własnych zbiorów.

Kontakt, który formuje cz. 1 Kraków 2013
 

W czerwcu 2012 roku w domu Sióstr Józefitek w Bolkowie odbyły się warsztaty dla sióstr formatorek pod tytułem "Kontakt, który formuje".

W warsztatach wzięły udział siostry mistrzynie z dziesięciu Zgromadzeń: Nazaretanki, Karmelitanka Dzieciątka Jezus, Karmelitanka Bosa, Karmelitanka Naszej Pani z Góry Karmel, Salezjanka, Niepokalanka, Józefitki, Franciszkanka z Orlika, Opatrznościanka, Córka Bożej Miłości.

Zajęcia prowadziły: s. Władysława i p. Jadwiga Juros.

W międzyczasie kibicowałyśmy naszej drużynie piłkarskiej i odbyłyśmy plenerową część warsztatu :)

Kontakt, który formuje cz.1 Bolków 2012