Trening interpersonalny

Trening interpersonalny to intensywne doświadczenie grupowe, w trakcie którego uczestnicy wchodzą ze sobą w bezpośrednie interakcje, poznając lepiej swoje sposoby reagowania na innych ludzi i dowiadując się jak inni reagują na nich. Służy to pogłębieniu świadomości własnych myśli, uczuć i zachowań, lepszemu rozumieniu siebie i innych oraz eksperymentowaniu z nowymi, bardziej korzystnymi sposobami kontaktu. Trening interpersonalny nie jest formą terapii grupowej, lecz służy rozwojowi. Z zasady prowadzimy je w ramach programów rozwojowych, ale czasami robimy nabory do grup tylko treningowych.

Czas trwania 40 – 50 godzin.

Poniżej można sprawdzić aktualną możliwość zapisów oraz przeczytać aktualności.

Grupa terapeutyczna (psychoterapia grupowa)

11.06.2024

Otwieramy nabór do grupy psychoterapeutycznej, prowadzonej w zintegrowanym podejściu interpersonalnym, humanistyczno-doświadczeniowym, egzystencjalnym, systemowym. Badania nad psychoterapią dowodzą że psychoterapia grupowa jest co najmniej równie skuteczna, jak psychoterapia indywidualna. Psychoterapia grupowa opiera się na założeniu, że problemy psychologiczne mają źródło w relacjach z innymi ludźmi i w tych relacjach się ujawniają. W związku z tym indywidualne trudności są widoczne i odczuwalne również w grupie terapeutycznej i mogą być korygowane w grupie. Grupa jest środowiskiem terapeutycznym, które sprzyja uczeniu się przez doświadczenie, poznawaniu siebie, innych ludzi i naszych związków z nimi. Uczestnicy mają warunki do uświadamiania sobie własnych wzorców kontaktowania się z ludźmi i tego, jak budują z nimi relacje. Grupa terapeutyczna sprzyja pogłębianiu świadomości, wzmacnianiu odpowiedzialności i zwiększaniu możliwości wyboru.

więcej

Program rozwoju osobistego „Głębiej, bliżej, wyżej” 2024/25

23.05.2024

Zapraszamy na 6. edycję programu rozwojowego "Głębiej, wyżej, bliżej". Celem programu jest wspieranie uczestników w dążeniach rozwojowych, ukierunkowanych na zwiększanie dojrzałości ludzkiej w obszarach psychologicznym, społecznym i duchowym. Pośrednio program ma na celu profilaktykę w zakresie kryzysów psychologicznych, egzystencjalnych (w tym powołaniowych).

więcej

Program formacji ludzkiej dla Sióstr "Ku dojrzałości osobowej" 2024/25 (Wrocław)

22.05.2024

Zapraszamy na 15. edycję programu rozwojowego dla kobiet konsekrowanych. Adresatkami zaproszenia są siostry (wieczyste, juniorystki, starsze, młodsze, przełożone, podwładne, pracujące w domu, w apostolstwie...), osoby z Instytutów świeckich i innych form życia konsekrowanego. Zajęcia będą miały charakter warsztatowy. Jest to cykl spotkań z Bogiem, z samą sobą, z innymi. Tematy dotykają istotnych obszarów naszej ludzkiej egzystencji we wspólnotach, podejmowanych zadaniach, relacjach z Bogiem, z innymi, ze sobą. Program ma pozytywną opinię Konsulty Wyższych Przełożonych Zgromadzeń Żeńskich. Celem programu jest wspieranie uczestniczek w dążeniach rozwojowych, ukierunkowanych na zwiększanie dojrzałości ludzkiej w obszarach psychologicznym, społecznym i duchowym, w radzeniu sobie z trudnościami i kryzysami. Pośrednio program ma na celu profilaktykę kryzysów psychologicznych, egzystencjalnych (w tym powołaniowych).

więcej

Rekolekcje Duc in altum "Każ mi przyjść do siebie"

21.05.2024

Rekolekcje to czas duchowego spotkania z Bogiem i ze sobą. To czas zatrzymania, refleksji i otwarcia serca na Tajemnicę. Organizujemy je po raz dziewiąty i zapraszamy wszystkie chętne dorosłe osoby.  Podczas rekolekcji przeżywamy dwa pełne dni w milczeniu w dynamice Lectio Divina i dwa dni we wspólnocie podczas wyprawy kajakiem. Ten układ tworzy spójną całość: lectio-meditatio-oratio-contemplatio-actio. Czas aktywności jest dopełnieniem dynamiki karmienia się Słowem w codziennym życiu, w konkretnych sytuacjach.

więcej

Trening terapeutyczny "W Jego ranach jest nasze zdrowie" Polanica-Zdrój 2024

23.04.2024

Zapraszamy na tygodniowy zjazd o charakterze terapeutyczno-rozwojowym, przeznaczony dla osób, których trudne doświadczenia z przeszłości utrudniają aktualne życie. Mogą to być osoby, które wzrastały w rodzinie z problemem alkoholowym (DDA) lub doświadczały przemocy i zaniedbania (DDD), a także osoby z innymi problemami.

więcej

Warsztaty dla par „Przytul mnie mocno” III edycja

12.02.2024

Powtarzamy już trzeci raz warsztat dla par. Zapraszamy!!! Warsztat „Przytul mnie mocno” jest programem opracowanym przez dr Sue Jonhson dla par i ma na celu wzmocnienie więzi w parze. Opiera się na teorii więzi i założeniach Terapii Par Skoncentrowanej na Emocjach (EFT). Warsztaty pomogą partnerom w ujrzeniu swojego związku jako tańca więzi, w rozpoznaniu ich wpływu na siebie nawzajem oraz rozpoczęcia wspólnej pracy w celu ograniczenia negatywnego tańca i niepewności, którą on napędza. Warsztat jest dla wszystkich par na każdym etapie życia, które: - chcą lepiej zrozumieć swój związek i kluczowe momenty w nim, które zdefiniowały relację, - chcą lepiej zrozumieć zarówno swoje, jak i partnera, emocje i potrzeby, - nauczyć się kontrolować negatywne schematy, które doprowadzają do bólu i cierpienia, - chcą kształtować bliską, zaangażowaną więź, - chcą rozpocząć lub poprawić pozytywny cykl więzi – sekwencję sięgania i reagowania – tworzącą psychiczny model związku jako ostoi bezpieczeństwa.

więcej

"Być przełożoną" - warsztaty dla sióstr pełniących obowiązki przełożeńkie ed.2

30.01.2024

Ze względu na duże zainteresowanie sióstr zorganizowałam drugą grupę warsztatów dla Przełożonych. Przełożeństwo jest posługą, która wymaga umiejętności rozeznawania woli Bożej, podejmowania decyzji i wydawania poleceń. Wiąże się z odpowiedzialnością, oczekiwaniami innych osób (często sprzecznymi), czasem napięciami i konfliktami. Z drugiej strony każda przełożona jest osobą, która ma swoje granice, próg wrażliwości, ludzkie możliwości, słabsze strony. Czy przełożona musi być samotna? Jak służyć jako osoba odpowiedzialna za wspólnotę, dzieło, nie ponosząc przy tym dodatkowych, niepotrzebnych kosztów? Jak radzić sobie z presją, byciem "na świeczniku", własną niemocą lub też nieśmiałością, poczuciem mniejszej siły i wartości, niesubordynacją podwładnych, konfliktem kompetencji? Jak nie zgubić siebie, pełniąc odpowiedzialne zadania? Jak radzić sobie z poczuciem obowiązku, poczuciem winy i krzywdy? Kiedy są granice, po przekroczeniu których trzeba reagować? Jak reagować? Jak upominać siostry, jak wyrażać aprobatę? Tego i tym podobnych kwestii będzie dotyczył ten warsztat, a właściwie trening, gdyż obejmuje on trzy części, które stanowią całość (ok. 40 godzin).

więcej

Trening terapeutyczny - ostatnie miejsca!

24.01.2024

Zupełnie wyjątkowa sytuacja! Zwolniły się nam miejsca na trening terapeutyczny, jaki odbędzie się w dniach 13-18 lutego br. w Szymanowie k. Warszawy. Tu są wszelkie informacje: https://www.ducinaltum.wroclaw.pl/trening-terapeutyczny-w-jego-ranach-jest-nasze-zdrowie-luty-2024 Zapraszam!

więcej